Blakių naikinimas namų sąlygomis ir prevencija
Blakių naikinimas namuose
Namuose atsiradus blakėms, naikinti jas reikia iš karto. Blakių naikinimas namų sąlygomis – tai dažnai būna pirmasis būdas, kurį pasitelkia namų šeimininkai, siekdami atsikratyti parazitų. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad blakių naikinimas chemija, nuodais, purškalais ar vadinamosiomis liaudies priemonėmis, gali ne tik itin ilgai užtrukti, tačiau dažniausiai ir nebūna veiksmingas.
Dėl blakių naikinimo galite rasti įvairiausios informacijos: nuo patalinių blakių naikinimo actu, valerijono tinktūra, ciberžolėmis ar gvazdikėliais, iki įvairių parduotuvėse siūlomų purškiklių, skirtų vabzdžiams (pavyzdžiui, populiarusis „Dichlofoss“) ar konkrečiai blakėms. Jei ketinate griebtis antrojo varianto, turėkite omenyje, kad priemones reikia naudoti tiksliai, kaip nurodyta gamintojo. Deja, blakės yra atsparios daliai pesticidų, todėl pastangos jas išnaikinti patiems gali būti bergždžios.
Jei vis dėlto nuspręsite blakes naikinti namų sąlygomis, pasiruoškite ilgam ir kantrybės reikalaujančiam procesui.
Pirmiausia, patalpoje (dažniausiai tai būna miegamasis) aptikus patalines blakes, reikėtų pasirūpinti patalpos higiena. Patalynę ir kitą tekstilę (įskaitant ir užuolaidas) reikėtų išskalbti aukštoje temperatūroje, siekiančioje bent 60 laipsnių. Jei turite džiovyklę, džiovinti reikėtų taip pat aukštoje temperatūroje. Norėdami panaikinti blakes, atidžiai ir kruopščiai išsiurbkite ir išvalykite patalpas. Siurblį taip pat išvalykite, kad jame neliktų blakių ar jų kiaušinėlių, tačiau turėkite omenyje, kad siurblys patalinių blakių galutinai neišnaikins, kadangi susiurbia tik matomus nešvarumus ir dulkes. Taip pat svarbu nepamiršti grindjuosčių, įtrūkimų sienose, įvairių plyšių ir pan. – juos taip pat reikėtų kruopščiai išvalyti ir, be abejonės, sandariai sutvarkyti, kad blakės ten vėl neįsikurtų.
Čiužiniui, kuris dažnai tampa mėgiamiausia blakių buveine, valyti gali prireikti ne tik siurblio, bet ir valymo garais įrangos. Karšti garai gali padėti sunaikinti patalines blakes – svarbu procesą atlikti tinkamai. Garų valytuvu reikėtų išvalyti ir užuolaidas, ir sienas, ir lovą.
Tokios priemonės kaip valerijonas, gvazdikėliai, ciberžolės pasitelkiami kaip pagalbinė priemonė, kadangi blakės nemėgsta šių kvapų. Blakės bijo, kaip minėta, karščio ir šalčio, o taip pat nemėgsta šviesos (todėl iš savo slėptuvių išlenda tik naktimis).
Tačiau minėtos iš gamtos atkeliavę priemonės blakių neišnaikins. Nesuveikti gali ir parduotuvėse randamos cheminės priemonės, ypač jei blakių paplitimas didelis. Negana to, gausiai naudojant priemones rizikuojama sugadinti tekstilę, baldus ir pan.
Tiek minimos priemonės, tiek nuomojama ar specialiai įsigyjama, tokia kaip valymo garais, įranga, negarantuoja taip laukiamo rezultato – blakių sunaikinimo. Kyla rizika sugadinti daiktus, nukentėti finansiškai, o patalinės blakės toliau darys žalą namuose. Nenaikinamos patalinės blakės sparčiai dauginasi. Todėl geriausia kuo greičiau kreiptis į blakių naikinimo specialistus, kurie kokybiškai, profesionaliai ir greitai išspręs blakių problemą namuose.
Nelaukite, kol patalinės blakės taps didžiule problema namuose. Kreipkitės į mus ir efektyviai ją išspręsime.
Blakės namuose: prevencija
Siekdami apsisaugoti nuo blakių, galite imtis prevencinių priemonių, užkertant kelią šių parazitų atkeliavimui į namus.
Patalinės blakės dažniausiai atkeliauja iš kitų namų, viešbučių ir pan., todėl žmonės, to nežinodami, kenkėjus parsigabena lagaminuose, su drabužiais ar dėvėtais baldais. Todėl pirmiausia, ką galima padaryti – atvykus į viešbutį, nuomojamą butą ar pan., apžiūrėti patalpas, ar jose nėra blakių požymių. Grįžus iš kelionės patartina išsiurbti ar išvalyti lagaminus, aukštoje temperatūroje išskalbti drabužius. Taip pat itin atidžiai tikrinti dėvėtus baldus, aukštoje temperatūroje skalbti ir džiovinti dėvėtus drabužius ir avalynę, kitą tekstilę.
Patalinės blakės bijo aukštos temperatūros (+ 49 laipsniai) ir šalčio. Todėl kai kuriais atvejais tekstilę, čiužinį, baldus ar drabužius galima palaikyti karštoje ar šaltoje temperatūroje.
Dar viena prevencinė priemonė, pasitelkiama namuose siekiant apsisaugoti nuo blakių, yra čiužinio užvalkalas nuo blakių. Tai yra specialiai blakių prevencijai skirta čiužinio apsauga, kuri neleidžia joms veistis čiužinyje.
Blakės nėra susijusios su namų higiena – jos gali apsigyventi bet kuriuose namuose. Tačiau bet kokiu atveju namų, ypač miegamojo, švaros palaikymas yra svarbus, kaip ir tinkama prevencija keliaujant, įsigyjant dėvėtus daiktus ar skolinant / nuomojant savuosius.
Blakės mėgsta tūnoti įvairiuose įtrūkimuose, plyšiuose ir pan., todėl pasirūpinkite, kad jų Jūsų namuose neliktų – taip sumažinsite tikimybę, kad jos apsigyvens juose nepastebėtos.