Tarakonai

Pasaulyje tarakonų rūšių yra aptinkama apie 4000, tik 20 iš jų yra sinantropinės rūšys. Tarakonai turi šešias ilgas, spygliuotas kojas, leidžiančias greitai bėgti beveik bet kokiu paviršiumi, dvi antenas ir kai kurie turi sparnus. Tačiau dauguma tarakonų nėra ypač įgudę skraidyti. Tarakonų kūno forma yra ovali ir pailga. Kūnas gali būti vėsus arba šiltas, tam įtakos turi aplinkos temperatūra. Tarakonų patinai yra mažesni už pateles. Tarakonai nėra visiškos metamorfozės vabzdžiai. Turi tris vystymosi stadijas : kiaušinėlis (ovalios formos ir tamsiai rudos spalvos), nimfos (atrodo panašūs į suaugusiuosius, tačiau yra blyškios spalvos ir neturi sparnų) ir suaugėliai.

Skaityti daugiau

Tarakonai namuose?

Tarakonai sukelia nemalonius pojūčius dėl savo išvaizdos ir yra pavojingi sveikatai. Didžiausias pavojus kyla namuose, kuriuose yra vaikų, pagyvenusių žmonių ar ligonių, kadangi šie kenkėjai perneša salmoneliozę, dizenteriją, gastroenteritą, šiltinę ir kt.

Nenaikinami jie gali platinti žmogui mirtinas ligas: echinokokozę, toksoplazmozę ir himenolepidozę. Susirgus šiomis ligomis, žmogaus organizme pasėjamos kaspinuočių lervos, kurios pažeidžia virškinimo sistemą, smegenis ir kitus gyvybiškai svarbius organus. Be to, tarakonų išmatos sukelia egzemą ir astmą.

Skaityti daugiau